Mt 3,7-10

Mt 3,7-10 z Biblii Pierwszego Kościoła. Bardzo ważny jest werset dziesiąty. Jan Chrzciciel poucza uczonych w Piśmie a dziś także i nas, że czas na  nawrócenie jest ograniczony. Doskonale symbolizuje to siekiera przyłożona do drzewa. Z opowiadań wiem, iż sercu mojej prababci ten obraz był stale obecny i bardzo często o nim mówiła, wzywając do życia zgodnego z nauczaniem zawartym w Biblii a przede wszystkim Ewangelii.  Współczesny świat żyje tak, jakby nie wiedział o tym porównaniu. Jeśli nie zdążysz się nawrócić, pochłonie Cię ogień piekielny. Czy chcesz ryzykować wiecznym potępieniem?

Fragment jest proklamowany w Kościele w drugą Niedzielę Adwentu roku A