Dz 2,1-4

Dz 2,1-4 z Biblii Pierwszego Kościoła. Chciałbym, aby obiady świąteczne w uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczynały się odczytaniem tego fragmentu Dziejów Apostolskich wraz z następnym akapitem a w czasie posiłku śpiewane były pieśni o wylaniu Świętego Ducha

Stwórzmy tradycję obchodów trzeciej największej uroczystości Chrześcijaństwa a więc uroczystości Zesłania Ducha Świętego potocznie zwanej Zielone Świątki. Przystrajajmy dom bukietami żywych, ciętych kwiatów. Rozpoczynajmy Pięćdziesiątnicę uczestnictwem we Mszy Świętej – najlepiej o godz.  9.00, gdyż o niej nastąpiło wylanie Parakleta na Apostołów. Następnie w domach świętujmy – zapoczątkowanym odczytaniem powyższego fragmentu Dziejów Apostolskich wraz z następnym akapitem – uroczystym obiadem z zaproszonymi gośćmi wśród śpiewu pieśni o wylaniu Świętego Ducha. Niech nas przepełnia radość z Jego obecności!!!

Fragment jest proklamowany w Kościele w uroczystość Zesłania Ducha Świętego