2 Tm 4,1a

2 Tm 4,1a z Biblii Pierwszego Kościoła. Świat od zarania dziejów wmawia nam, że na ziemi najpewniejsza jest śmierć. Nie ma to nic wspólnego z prawdą a mówiąc dobitnej to kompletna bzdura. Święty Paweł w Drugim Liście do Tymoteusza pisze, iż w czasie paruzji, czyli powtórnego przyjścia na świat, Chrystus będzie „sądzić żyjących”. A więc pewne pokolenie ludzi nie umrze, ale na ziemi zastanie ich Sąd Ostateczny. Wtedy od razu przejdą do życia wiecznego w Chwale albo potępieniu. Równie dobrze my możemy być tym wyjątkowym pokoleniem. Czy jesteśmy gotowi na Sąd Ostateczny?

Fragment jest proklamowany w Kościele w Sobotę IX tygodnia Okresu zwykłego roku parzystego