1 Kor 15,17

1 Kor 15,17 z Biblii Pierwszego Kościoła. Przypis tłumacza do tego wersetu „Istota zbawczego dzieła Chrystusa kryje się nie Jego śmierci, lecz w zmartwychwstaniu”.

Poniższe cytaty pochodzą z książki s. Małgorzaty Borkowskiej OSB, „Okruchy”, Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów, 2020.
„Nasze usprawiedliwienie, usynowienie, nie dokonuje się obok zmartwychwstania Chrystusa, niejako równolegle i bez współzależności, ale jest jego skutkiem. Do tego stopnia, że gdyby przyczyny zabrakło, nie byłoby i skutku”
„Najwyraźniej więc sama Męka to tylko połowa działania zbawczego, a dopiero następujące po niej zwycięstwo doprowadza dzieło zbawienia do pełni skuteczności”

Fragment jest proklamowany w Kościele w Piątek XXIV tygodnia Okresu zwykłego roku parzystego